Kolczyki ze stali chirurgicznej – modny trend w biżuterii w tym sezonie

Kolczyki ze stali chirurgicznej to najgorętszy trend w biżuterii w tym sezonie. Wykonane z najwyższej jakości stali nierdzewnej na rynku, nie matowieją, nie blakną ani nie rdzewieją. Co więcej, są hipoalergiczne i nie wpływają na skórę. Są również tanie w zakupie i trwałe.

Kolczyki ze stali chirurgicznej mogą nie być najlepszym wyborem dla osób z wrażliwymi uszami. Niektórzy ludzie rozwijają alergie na metal, gdy mają kontakt z metalem. W takich przypadkach noszenie kolczyków ze stali nierdzewnej może pogorszyć reakcję alergiczną. Nie jest to natychmiastowy problem, ale jest to możliwe. Aby uniknąć tego stanu, powinieneś unikać noszenia tych kolczyków, dopóki nie ustalisz lepszego poziomu tolerancji.

Stal nierdzewna to stop wykonany z żelaza, niklu i chromu. Zawartość chromu sprawia, że ​​jest odporny na korozję. Zawiera również inne pierwiastki, takie jak molibden i nikiel. Należy jednak pamiętać, że nikiel i chrom powodują alergie skórne, dlatego kolczyków ze stali nierdzewnej nie powinny używać osoby o wrażliwej skórze.

Kolczyki ze stali chirurgicznej

Stylowe kolczyki ze stali chirurgicznej są dostępne w kilku różnych gatunkach, są bezpieczne dla skóry i nie zawierają niklu. Kolczyki ze stali nierdzewnej klasy chirurgicznej zawierają niewielki procent niklu, który jest akceptowalny dla większości ludzi. Dodatkowo kolczyki ze stali szlachetnej są bardzo trwałe oraz odporne na matowienie i korozję. Są również niedrogie.

Świetną opcją dla osób o wrażliwej skórze są hipoalergiczne kolczyki. Chociaż nie są pozbawione niklu, hipoalergiczne kolczyki są wykonane z medycznego plastiku. Ten rodzaj materiału służy do wykonywania implantów i szwów. Jeśli masz wrażliwą skórę, hipoalergiczne kolczyki mogą pomóc w zapobieganiu alergiom skórnym. Amerykańska Akademia Pediatrii szacuje, że aż 11 milionów dzieci cierpi na kontaktowe zapalenie skóry wywołane niklem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *