Ozdoby do włosów z lat 80

Opaski do włosów miały ogromny wpływ na muzykę lat 80-tych. Na początku lat 80-tych było wiele zespołów z dużymi włosami, w tym glam rockers Hanoi Rocks i punkrockowcy Poison. Chociaż nie osiągnęli statusu megagwiazdy zespołów takich jak Motley Crue, wydawali płyty w dużych wytwórniach i zdobyli sponsoring korporacyjny. I byli prawdopodobnie najbardziej oburzającymi zespołami dekady.

Opaski do włosów można stosować na niezliczone sposoby. Od prostych po wyrafinowane, możesz użyć tych akcesoriów, aby stworzyć stylowy wygląd. Te akcesoria są łatwe do noszenia i mogą dodać blasku Twojemu codziennemu wyglądowi. Można ich nawet użyć, aby dodać trochę dodatkowego blasku do Twojej fryzury. Możesz sprawić, że twoje włosy będą wyglądały jak dzieło sztuki, po prostu zakładając wokół nich opaskę.

Wstążki do włosów to kolejna świetna opcja do stylizacji włosów. Można je wiązać w kokardę lub stylowy węzeł, aby podkreślić swój wygląd. A jeśli chcesz uzyskać bardziej elegancki wygląd, możesz również wypróbować elastyczne wstążki do włosów. Pomagają utrzymać włosy na miejscu i są łatwe do czyszczenia.

W latach 80. bardzo popularne były również zespoły hairmetalowe. Niektóre z tych zespołów to Aerosmith, Van Halen, Guns’n’Roses, Bon Jovi, Def Leppard, Pantera i Poison. Te zespoły nosiły skandaliczne kostiumy i miały jedne z najlepszych fryzur dekady.

Pod koniec lat 80. nie brakowało klipów hair metalowych, a MTV było platformą dla tego gatunku. Na swoim głównym kanale emitowali teledyski dla zespołów hairmetalowych, a MTV stworzyło nawet program zatytułowany Headbanger’s Ball – kontynuację Heavy Metal Mania Dee Snidera. Przedstawiał skąpo odziane nastolatka, którym przyglądali się wysadzani skórą koledzy z zespołu.

Niektóre zespoły nie są nawet uważane za hair metal. Jednak niektóre zespoły, takie jak Bon Jovi, można uznać za hair metal. Piosenki zespołu łączyły pop-metal i arena rock. Ich album Slippery When Wet zawierał klasyczną rockową piosenkę „Livin’ on a Prayer”. Te zespoły niekoniecznie są uważane za „hair metalowe”, ale ich fryzury są z pewnością rock-n-rollowe. Dużą popularnością cieszyły się również modne gumki do włosów w tamtejszych printach. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *