Naturalny kamień w biżuterii – co symbolizuje i jak działa?

Biżuteria to jeden z najbardziej cenionych dodatków do stylizacji – z jej pomocą możemy odmienić ulubione zestawy ubrań, aby wykorzystać je na nieco inne okazje. Warto więc posiadać choć kilka takich dodatków, a nie powinno wśród nich zabraknąć również egzemplarzy z naturalnymi kamieniami.

Biżuteria z naturalnymi kamieniami

Naturalne kamienie odznaczają się przede wszystkim pięknem i elegancją. Wiele wzorów, kolorów, kształtów i tekstur pozwala dobrać minerał skrojony niemal pod siebie. Całe to bogactwo to doskonały sposób na przykucie uwagi nietuzinkowym dodatkiem oraz podkreślenie swego indywidualnego stylu.

Warto dodać, że większość kamieni posiada także wyjątkowe właściwości. Niektórym przypisuje się wręcz działanie magiczne! Poznajmy zatem nieco bliżej kilka spośród tych niezwykłych tworów.

Siła i moc

Malachit posiada właściwości bakteriobójcze, poprawia trawienie oraz koncentrację. Pozwala na odzyskanie spokoju i równowagi. Może także wspierać w bólach reumatycznych, porodowych oraz pozytywnie wpływać na układ krążenia. Biżuteria z malachitem dodaje sił witalnych, optymizmu, przynosi spokojny sen i pomaga radzić sobie ze zmianami w życiu.

Onyks pozytywnie wpływ na pracę naszego serca, nerek i pęcherza moczowego. Wzmacnia układ kostny, kręgosłup, wspomaga leczenie dolegliwości skórnych, alergii i astmy. Biżuteria z onyksem pozwala odzyskać równowagę psychiczną, podejmować słuszne decyzje, zredukować stres i pozbyć się z życia toksycznych relacji, wzmacniając przy tym te pozytywne.

Turkus łagodzi stany depresyjne, dodaje optymizmu i sił witalnych. Ponadto stymuluje kreatywność i pobudza wyobraźnię. Biżuteria z turkusem ma właściwości prozdrowotne, m.in. pomaga w problemach żołądkowych, łagodzi bóle reumatyczne, wspomaga pracę serca i płuc.

Agat to kamień, który działa na każdy aspekt naszej osobowości. Przynosi równowagę w życiu intelektualnym, emocjonalnym i fizycznym, leczy żal, poskramia gniew i przynosi rozwój duchowy.

Agat fuksja ze względu na kolor łączy się go z romantycznością i intymnością. Przyciąga miłość, akceptację i przyjaźń, chroni przed zdradą i urokami.

Tygrysie oko pomaga realizować swoje cele z sukcesem, wspomaga wytrwałość, siły witalne, znosi blokady emocjonalne. To kamień sukcesu.

Hematyt pozytywnie wpływa na układ krwionośny, a także reguluje ciśnienie. Przynosi radość życia i dodaje odwagi.

Opal poprawia nastrój i uspokaja, polecany przy stanach depresyjnych. Ponadto wzmacnia i chroni serce, a także wspomaga przemianę materii.

Biżuteria z naturalnymi kamieniami to idelny pomysł na prezent dla bloskiej osoby, a także ciekawy sposób na wprowadzenie pewnych zmian w swoim życiu. Dlaczego by nie sporóbować, prawda? Wiele skarbów skywa w ofercie sprawdzony sklep z biżuterią ze stali szlachetnej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *